Управління праці та соціального захисту населення

виконавчого комітету Лубенської міської ради

Соціальні допомоги

Допомога сім'ям з дітьми

         Відповідно до цього Закону України “Про допомогу сім’ям з дітьми” органами праці та соціального захисту населення призначаються такі видів державної допомоги сім’ям з дітьми:

 

1) допомога у зв’язку з вагітністю та пологами;

2) допомога при народженні дитини;

3) допомога при усиновленні дитини.

4) допомога на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування;

 

5) допомога на дітей одиноким матерям.

 

Допомога у зв’язку з вагітністю та пологами

Допомога у зв’язку з вагітністю та пологами призначається і виплачується жінкам за весь період відпустки, тривалість якої становить 70 календарних днів до пологів і 56 календарних днів після пологів. Допомога обчислюється сумарно та призначається жінкам у повному обсязі незалежно від кількості днів відпустки, фактично використаних до пологів.

         Розмір допомоги непрацюючим жінкам та жінкам, зареєстрованим як суб’єкти підприємницької діяльності встановлюється у розмірі 25 відсотків розміру прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатної особи, з розрахунку на місяць.

Розмір допомоги становить з 01.01.2015 – 304,5 грн. на місяць, з 01.12.2015– 344,50 грн.на місяць.

 

Допомога при народженні дитини

Допомога при народженні дитини надається  одному з батьків  дитини,  опікуну, які постійно проживають разом з  дитиною.

Допомога при народженні дитини, яка народилась після 01.07.2014 року, надається у розмірі – 41280,00 грн. незалежно від того яка за рахунком в сім'ї народилась дитина.

Виплата допомоги здійснюватиметься одноразово у сумі 10320,00 грн., решта суми допомоги виплачується протягом наступних 36 місяців рівними частинами по 860,00 грн.

Для осіб,  у яких закінчився строк виплати допомоги при народженні першої дитини, яка виплачується 24 місяців, на наступних 12 місяців призначається допомога до досягнення дитиною трирічного віку в розмірі 130 гривень

Допомога при народженні дитини призначається за умови, що звернення за   її  призначенням  надійшло  не  пізніше  ніж  через 12 календарних  місяців  після  народження  дитини.     

         Зазначена допомога призначається опікуну на кожну взяту під опіку  дитину  у  розмірі, установленому при народженні дитини.

  

Допомога при усиновленні дитини

Допомога при усиновленні дитини призначається усиновлювачу, який є громадянином України, постійно проживає на її території та усиновив дитину з числа дітей-сиріт або дітей, позбавлених батьківського піклування, після 1 січня 2009 року, незалежно від її віку.

Допомога при усиновленні дитини призначається на кожну дитину у розмірі та в порядку, що встановлені для виплати допомоги при народженні дитини, на дату набрання законної сили рішенням про усиновлення.

Якщо рішення про усиновлення набрало законної сили після 01.01.2015 виплата допомоги при усиновленні дитини провадиться у розмірі – 41280, Виплата допомоги здійснюватиметься одноразово у сумі 10320,00 грн., решта суми допомоги виплачується протягом наступних 36 місяців рівними частинами по 860,00 грн.

Допомога при усиновленні дитини призначається за умови, що звернення за її призначенням надійшло не пізніше 12 календарних місяців з дня набрання законної сили рішенням про усиновлення дитини.

  

Допомога на дітей одиноким матерям

Право на цю допомогу мають одинокі матері (які не перебувають у шлюбі), одинокі усиновителі, якщо у свідоцтві про народження дитини відсутній запис про батька дитини або запис про батька (матір) або запис про батька (матір) проведено в установленому порядку державним органом РАЦС за вказівкою матері.

Право на допомогу на дітей одиноким матерям також має мати (батько)  дітей у разі смерті одного з батьків, які не одержують на них пенсію в разі втрати годувальника або соціальну пенсію.

Розмір допомоги дорівнює різниці між 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку і середньомісячним сукупним доходом сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні 6 календарних місяців, але не менш як 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Допомога призначається з місяця, в якому було подано заяву з усіма необхідними документами, та виплачується щомісяця по місяць досягнення дитиною 18-річного віку (якщо діти навчаються за денною формою у загальноосвітніх, вищих навчальних закладах I-IV рівня акредитації та професійно-технічних навчальних закладах, - до закінчення такими    дітьми навчальних закладів, але не довше ніж до досягнення ними 23 років) включно.

 

         Допомога на дітей одиноким матерям призначається на кожну дитину, незалежно від одержання на дітей інших видів допомоги.

 

Допомога на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування

Допомога призначається особам, визначеними в установленому порядку опікунами і піклувальниками дітей, які  внаслідок смерті батьків, позбавлення батьківських прав, хвороби батьків чи з інших причин, які залишилися без батьківського піклування та відповідно до законодавства набули статусу дитини-сироти, позбавленої батьківського піклування. Допомога не призначається у разі перебування дитини на повному державному утриманні.

Допомога призначається в розмірі, що становить два прожиткових мінімуми для дитини відповідного віку.

- для дітей до 6 років

з 01.01.2015  – 2064 грн. щомісяця;

з 01.12.2015  – 2334 грн. щомісяця;

- для дітей від 6 до 18 років:

з 01.01.2015 –  2572 грн. щомісяця;

з 01.12.2015  – 2910 грн. щомісяця;

 

Якщо на дитину виплачуються пенсія, аліменти, стипендія, державна допомога, розмір допомоги визначається як різниця між двома прожитковими мінімумами для дитини відповідного віку та розміром призначених пенсії, аліментів, стипендії, державної допомоги.   

Моніторинг відвідування

0146574
Сьогодні
Вчора
Цього тижня
Минулого тижня
Цього місяця
Минулого місяця
Всього
28
46
105
267
1491
1801
146574

Forecast Today
120

12.06%
29.22%
6.20%
2.96%
1.18%
48.38%
Online (15 minutes ago):5
5 guests
no members

Your IP:3.226.248.180

м.Лубни, вул.Радянська, 9.