Управління праці та соціального захисту населення

виконавчого комітету Лубенської міської ради

Соціальні допомоги

Тимчасова державна допомога дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів

Відповідно до Постанова Кабінету Міністрів України від 22.02.06р. № 189 “Про затвердження Порядку призначення та виплати тимчасової державної допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, не мають можливості утримувати дитину або місце проживання їх невідоме” тимчасова допомога призначається у разі, коли:

      - рішення суду про стягнення аліментів з одного з батьків не виконується у зв’язку з ухиленням від сплати аліментів або відсутність у боржника коштів та іншого майна, на які за законом може бути звернено стягнення;

      - один з батьків перебуває під арештом, слідством, на примусовому лікуванні, у місцях позбавлення волі, якого визнано в установленому порядку недієздатним, а також перебуває на строковій військовій службі;

      - місце проживання (перебування) одного з батьків не встановлено, тобто є повідомлення органу внутрішніх справ про те, що у встановлений термін заходами розшуку місце проживання одного з батьків не встановлено.

Зазначена допомога призначається дитині віком до 18 років.

         Тимчасова допомога не призначається на дітей, які перебувають під опікою чи піклуванням або на повному державному утриманні.

Призначення тимчасової допомоги здійснюється на підставі таких документів:

- заяви встановленної форми;

- копії свідоцтва про народження дитини;

- довідки про реєстрацію місця проживання (перебування) дитини;

- довідки про реєстрацію місця проживання (перебування) одержувача.

Залежно від підстав, на яких призначається тимчасова допомога, додатково подаються такі документи: 

- рішення суду (виконавчий лист) про стягнення з одного з батьків аліментів на дитину; довідка державної виконавчої служби, що підтверджує факт несплати  аліментів одним із батьків протягом шести місяців, що передують місяцю звернення;

- довідка відповідної установи про перебування одного з батьків під арештом, слідством, на примусовому лікуванні, у місцях позбавлення волі, визнання його в установленому порядку недієздатним, а також перебування на строковій військовій службі;

- повідомлення органу внутрішніх справ про те, що місце проживання (перебування) одного з батьків дитини не встановлено.

Тимчасова допомога призначається на кожні шість місяців починаючи з місяця, в якому подані усі необхідні документи.

Допомога призначається в розмірі 30% прожиткового мінімуму, встановленого законом для дитини відповідного віку на місяць.  

Прожитковий мінімум  в 2015 році на дітей:

- віком до 6 років становить:

 з 01.01.2015 - 1032 грн.

 з 01.12.2015 – 1167 грн.

-віком від 6 до 18 років становить:

з 01.01.2015 - 1286 грн.

з 01.12.2015 – 1455 грн.

Якщо розмір аліментів, визначений судом у твердій грошовій сумі менший від мінімального розміру аліментів на одну дитину, що передбачений частиною другою статті 182 Сімейного кодексу України, тимчасова допомога призначається в розмірі різниці між визначеним розміром аліментів і сумою, що становить 30% прожиткового мінімуму, встановленого законом для дитини відповідного віку.

Перерахування розміру тимчасової допомоги проводиться органом праці та соціального захисту населення з дня досягнення дитиною відповідного віку без звернення одержувача.

У разі встановлення нового розміру прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку розмір тимчасової допомоги перераховується без звернення одержувача з місяця, в якому набрав чинності закон, що встановлює новий розмір прожиткового мінімуму.

Виплата тимчасової допомоги припиняється у разі:

- встановлення місця проживання (перебування) особи, яка зобов’язана сплачувати аліменти за рішенням суду;

- виявлення обставин, що свідчать про можливість одного з батьків утримувати свою дитину;

- досягнення дитиною 18-річного віку;

- виконання в повному обсязі зобов’язань одного з батьків щодо сплати аліментів у разі виїзду на постійне місце проживання за кордон;

- влаштування дитини до відповідної установи (закладу) на повне державне утримання;

- скасування або визнання усиновлення недійсним;

- усиновлення дитини (чоловіком матері або дружиною батька);

- відмови від стягнення аліментів;

- добровільного виконання рішення суду особою, зобов’язаною сплачувати аліменти;

- скасування в установленому законодавством порядку рішення суду щодо стягнення аліментів;

- смерті дитини, якій була призначена тимчасова допомога;

- смерті одного з батьків, зобов’язаного сплачувати аліменти, або визнання його в установленому порядку безвісти відсутнім чи оголошення померлим;   

- позбавлення в установленому порядку одного з батьків, який утримує дитину, батьківських прав;

- відібрання дитини від одного з батьків, який утримує дитину, без позбавлення батьківських прав;

- встановлення над дитиною опіки чи піклування.

Виплата тимчасової допомоги припиняється з першого числа місяця, що настає за місяцем, в якому виникла одна із зазначених обставин.  

У разі встановлення місця проживання (перебування) одного з батьків і припинення його розшуку орган внутрішніх справ у триденний строк повідомляє про це одержувача, орган праці та соціального захисту населення, посадову особу, яка винесла ухвалу (постанову) про розшук, а також суд за місцем знаходження виконавчого листа.

Якщо виникла можливість стягнення аліментів з одного з батьків, виявлено, що один з батьків може утримувати дитину або місце проживання (перебування) одного з батьків встановлено, у зв’язку з чим можливе стягнення з нього коштів на утримання дитини, орган праці та соціального захисту населення звертається до суду із заявою про стягнення суми сплаченої тимчасової допомоги.

Стягнуті кошти зараховуються до державного бюджету.

 

Покриття витрат, пов’язаних з виплатою тимчасової допомоги, здійснюється за рахунок коштів державного бюджету, наданих як субвенція місцевому бюджету.

Моніторинг відвідування

0146582
Сьогодні
Вчора
Цього тижня
Минулого тижня
Цього місяця
Минулого місяця
Всього
36
46
113
267
1499
1801
146582

Forecast Today
192

12.05%
29.22%
6.20%
2.96%
1.18%
48.38%
Online (15 minutes ago):2
2 guests
no members

Your IP:3.226.248.180

м.Лубни, вул.Радянська, 9.